English Russian Georgian


RESULTS - 2014

Team # Team Name Team Country WHITE WATER KAYAK ROCK CLIMBING CROSS COUNTRY MOUNTAINBIKE MOUNTAIN RUNNING
008 01:55:30,900 Orient Logic Georgia Tomasz Czaplicki Giorgi Gabuldani Besik Gavasheli Mikheil sanadze
006 01:58:01,240 BLMG Georgia Besik Yavelashvili Lasha Mitaishvili Mikheil Getsadze Giorgi Shekrelidze
009 02:00:14,090 Mad Bull Sante Georgia George Naskidashvili Gogita Chartulani Irakli Petriashvili Irakli Ghudushauri
015 02:00:28,260 velo + Georgia Benjamin Kirn Giorgi Alibegashvili Giorgi Maghradze Vakho Piranishvili
010 02:02:15,960 KZ adventure team Kazakhstan Ivan Novikov Dmitriy Linnik Yuriy Shkerdin Aggei Skopin
005 02:08:56,590 PIANO Georgia Dmytro Baranovskyi Giorgi Merebashvili David Chokheli Giga Dzuliashvili
013 02:11:48,710 ABC-Construction Latvia Sergen Demirci Reinis Putnins Edgars Briconoks Emils Udris
017 02:12:57,200 Freestyle Federation Georgia Ahmet Avci Giorgi Gomiashvili Guram Vashakmadze Mamuka Khutsishvili
016 02:16:53,740 SaySOME Azerbaijan Imamrabbani Yildiz Aziz Aleskerov Vusal Aliyev Samir Gadirov
002 02:17:47,980 Land Of Fire Azerbaijan Murat Cifci Rinat Rahimkhanov Aqshin Baghirli Tural Sadigli
018 02:19:05,330 The Caucasus Team --- Ukrainean Kayaker Vahe Qosakyan Giorgi Danelia Arno Mosikyan
001 02:22:02,340 Team Huracan Georgia Aktuug Oz Sopo Miminoshvili giorgi Alkhanaidze Irakli Gramatopulo
011 02:22:11,530 Tengo papaps bichebi Georgia Sergiy Khvostenko Giorgi Todadze Levan Eliashvili Tengiz Latsabidze
012 02:24:22,780 Shkhara Alpine Club Georgia Stanislav Pryahin Rati Ratiani Boris Rizhamadze Irakli Gabriadze
014 02:26:41,450 Ruba Raft Turkey Furkhan Yanoglu Emrecan Özyigit Emre Kör Mutlu Gul
019 --- x-com Georgia Turkish Kayaker Giorgi Nadirashvili Levan Velijanashvili Ucha Abashidze
004 --- Red Bullets Georgia Mustafa Oguz Mikheil Nadiradze Luka Vekua Saba Kvavilashvili
003 --- SPARK Georgia Oguzhan Tugcu Guram Imnadze Irakli Shukakidze Temo Loladze
007 --- Iliauni alumni Georgia Emre Ertek Giorgi Labuchidze Mamuka Velijanashvili Giorgi Chantladze
KAYAK
1  Christof Scheuer  9 00:27:38,860 
2  Tomasz Czaplicki  8 00:27:44,520 
3  Sergiy Khvostenko  11 00:28:14,620 
4  Benjamin Kirn  15 00:28:32,740 
5  Besik Yavelashvili  6 00:28:44,860 
6  Imamrabbani Yildiz  16 00:28:58,040 
7  Ahmet Avci  17 00:29:13,530 
8  Ukrainean Kayaker  18 00:30:26,240 
9  Stanislav Pryahin  12 00:31:21,730 
10  Elena Yankovskaya  5 00:31:29,610 
11  Furkhan Yanoglu  14 00:31:33,860 
12  Murat Cifci  2 00:31:34,260 
13  Ivan Novikov  10 00:32:18,350 
14  Hamza Dereci  19 00:32:51,640 
15  Aktuug Oz  1 00:35:18,370 
16  Sergen Demirci  13 00:37:02,550 
Mustafa Oguz  4
Oguzhan Tugcu  3
Emre Ertek  7
CLIMBING
1  Gogita Chartolani  9 00:06:58,090 
2  Giorgi Gabuldani  8 00:07:09,090 
3  Dmitriy Linnik  10 00:07:51,250 
4  Rinat Rahimkhanov  2 00:07:58,050 
5  Giorgi Gomiashvili  17 00:08:28,780 
6  Giorgi Alibegashvili  15 00:08:45,640 
7  Lasha Mitaishvili  6 00:08:50,740 
8  Vahe Qosakyan  18 00:09:13,040 
9  Giorgi Nadirashvili  19 00:09:22,920 
10  Giorgi Todadze  11 00:09:25,980 
11  Mikheil Nadiradze  4 00:09:39,320 
12  Reinis Putnins  13 00:10:04,810 
13  Emrecan Özyigit  14 00:10:41,500 
14  Giorgi Merebashvili  5 00:11:43,960 
15  Sopo Miminoshvili  1 00:11:45,420 
16  Aziz Aleskerov  16 00:12:09,620 
17  Giorgi Labuchidze  7 00:12:56,010 
18  Guram Imnadze  3 00:13:17,050 
19  Rati Ratiani  12 00:16:03,390 
MTB
1  Besik Gavasheli  8 00:30:12,350 
2  Yuriy Shkerdin  10 00:31:03,720 
3  Aqshin Baghirli  2 00:31:15,910 
4  Mikheil Getsadze  6 00:31:34,260 
5  Giorgi Maghradze  15 00:32:32,640 
6  Irakli Petriashvili  9 00:33:08,260 
7  Edgars Briconoks  13 00:33:10,280 
8  Luka Vekua  4 00:33:34,210 
9  David Chokheli  5 00:34:26,700 
10  Vusal Aliyev  16 00:35:19,150 
11  Emre Kör  14 00:35:24,740 
12  Boris Rizhamadze  12 00:36:03,830 
13  Vahe Tamamyan  18 00:37:34,450 
14  Guram Vashakmadze  17 00:37:53,030 
15  Giorgi Alkhanaidze  1 00:37:53,570 
16  Levan Eliashvili  11 00:43:09,850 
17  Irakli Shukakidze  3 00:51:39,120 
18  Mamuka Velijanashvili  7 00:55:26,690 
Levan Velijanashvili  19
RUNNING
1  Giorgi Shekrelidze  6 00:48:51,380 
2  Mikheil sanadze  8 00:50:24,940 
3  Vakho Piranishvili  15 00:50:37,240 
4  Aggei Skopin  10 00:51:02,640 
5  Giga Dzuliashvili  5 00:51:16,320 
6  Emils Udris  13 00:51:31,070 
7  Irakli Ghudushauri  9 00:52:28,880 
8  Irakli Gramatopulo  1 00:57:04,980 
9  Mamuka Khutsishvili  17 00:57:21,860 
10  Saba Kvavilashvili  4 00:59:11,970 
11  Samir Gadirov  16 01:00:26,930 
12  Irakli Gabriadze  12 01:00:53,830 
13  Tengiz Latsabidze  11 01:01:21,080 
14  Arno Mosikyan  18 01:01:51,600 
15  Temo Loladze  3 01:04:03,790 
16  Tural Sadigli  2 01:06:59,760 
17  Ucha Abashidze  19 01:08:59,240 
18  Mutlu Gul  14 01:09:01,350 
19  Giorgi Chantladze  7 01:19:01,230 

START LIST

GET THERE

SCHEDULE

CONNECT